Dwadzieścia strategii na mocne wrażenie podczas rozmowy kwalifikacyjnej
Chodź, zagraj ze mną w grę o pracę! W tej odcinku trzej kandydaci odpowiadają na trzy typowe pytania rekrutacyjne, rywalizując o tę samą posadę. Czyje odpowiedzi będą najsilniejsze? Bądź uważny, aby dowiedzieć się, kto wygrywa!
Gratulacje – masz nadchodzącą rozmowę kwalifikacyjną. Teraz nadszedł czas, aby przygotować się do rozmowy, aby zrobić na rekruterze pozytywne wrażenie i przedstawić się jak najlepiej.
Przed rozmową
Spędź trochę czasu w dniach przed rozmową o pracę, wykonując następujące czynności:
Zapoznaj się z przedsiębiorstwem i osobami przeprowadzającymi rozmowę.
Znajomość najważniejszych faktów na temat organizacji, z którą przeprowadzasz rozmowę, pozwoli ci wejść do rozmowy z pewnością. Strona internetowa firmy, posty na mediach społecznościowych i najnowsze komunikaty prasowe dadzą ci silne rozeznanie w jej celach i wartościach oraz w to, jak twoje doświadczenie kwalifikuje cię.
Spraw, by twoje odpowiedzi były doskonałe.
Przygotuj się do odpowiedzi na często zadawane pytanie: „Opowiedz o sobie i dlaczego interesujesz się tą posadą w naszej firmie”? To jest twój krótki wstęp, zwięzłe stwierdzenie, kim jesteś i jaką wartość przyniesiesz firmie i na daną posadę.
Wskazówka: Powinieneś być przygotowany, aby rozmawiać o swoim oczekiwanym wynagrodzeniu. Sprawdź Indeed Salaries dla średniego przedziału płac w danej pracy, na którą przeprowadzasz rozmowę, aby pomóc ci zdecydować, jakie wynagrodzenie jest rozsądne.
Sprawdź jeszcze raz opis stanowiska.
Możesz chcieć go wydrukować i zacząć podkreślać konkretne umiejętności, których szuka firma. Rozważ projekty z przeszłości i teraźniejszość w pracy, które spełniają te kryteria.
Zastosuj podejście do STAR.
Bądź gotowy na pytania o wcześniejsze sytuacje, gdy zastosowałeś określoną umiejętność, i odpowiedz za pomocą metody STAR – sytuacja, zadanie, działanie i rezultat. Metoda STAR oferuje dyscyplinowane podejście do odpowiadania na pytania związane z kompetencjami lub zachowaniem.
Zaangażuj kogoś innego do ćwiczeń.
Bardzo dobrym sposobem na przygotowanie się jest praktykowanie odpowiedzi na głos. Możesz je powtarzać samemu sobie lub poprosić kolegę, aby pomógł ci w często zadawanych pytaniach i odpowiedziach. Im więcej powtarzasz słowa, tym większą pewność zyskujesz.
Przygotuj listę referencji.
Twoi rozmówcy mogą poprosić cię o przesłanie listy referencji albo przed, albo po rozmowie kwalifikacyjnej. Przygotowanie listy referencji pozwoli ci szybko zakończyć ten etap i przyspieszyć proces rekrutacyjny.
Przygotuj się na przykłady swojej pracy.
Prawdopodobnie zostaniesz zapytany podczas rozmowy o związane z pracą projekty, które wykonałeś w przeszłości. Po zapoznaniu się z opisem stanowiska, przemyśl poprzednie zatrudnienie lub działalność wolontariacką, które pokazują twoje doświadczenie i sukces z konkretnym rodzajem pracy. Przedstawienie, że jesteś w stanie spełnić kryteria stanowisko za pomocą przykładów z twojego poprzedniego doświadczenia, może pomóc ci zrobić dobre wrażenie podczas rozmowy kwalifikacyjnej.
Przygotuj pytania pełne głębi dla swoich rozmówców.
Rozmowa kwalifikacyjna to dwukierunkowy ruch. Firmy oczekują, że będziesz zadawać pytania. Chcą wiedzieć, że przemyśliłeś, jak byłoby pracować tam. Możesz chcieć zapytać swoich rozmówców o te kwestie:
Czy może pan/pani opisać niektóre codzienne zadania związane z tą pracą?
Jakie cechy powinien mieć ktoś, aby odnieść sukces na tej posadzie?
Jakie są metody oceny mojej pracy na tym stanowisku? Jak często?
Ten zespół regularnie współpracuje z którymi działami?
Jak zazwyczaj współpracują te działy?
Jak będzie wyglądała ta procedura?
Z jakimi trudnościami może spotkać się ktoś na tym stanowisku?
Dzień rozmowy: Wykorzystaj te wskazówki, aby poczuć się pewnie w dniu rozmowy kwalifikacyjnej po okresie przygotowywania się:
Decyduj, co założysz na rozmowę dzień wcześniej.
Zapy…
The full content may be available on the platform where you started the conversation.